PROSIMY CZEKAĆ...

Prosimy nie odświeżać przeglądarki...
Zdjecie Zobacz większe

Karma dla kota na wagę 1 kg Benevo

24,90 zł

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 1 sztuk tego produktu.

Więcej informacji

Składniki: soja, pszenica, gluten kukurydziany, mąka kukurydziana, ryż biały, ryż, olej słonecznikowy, cukier, pulpa buraczana, drożdże piwne, drożdże, lniany, wodorosty, minerały, witaminy, fruktooligosacharydy (prebiotyki FOS) (0,09%), Spirulina, Yucca Wyciąg Schidigera (0,01%).

Skład analityczny:  Białko surowe 28,0%, Zawartość tłuszczu 13,0%, Włókno surowe: 3,0%, Popiół surowy 5,0%, Kwas linolowy (omega-6) 6,82%, Kwas linoleonowy (omega-3) 0,27%.

Karmienie:

Waga kota:                         Dzienna porcja:                 

2-3 kg                                20-35 g
3-4,5 kg                             35-50 g
4,5-7 kg                             50-75 g           

Koty są nazywane obligatoryjnymi mięsożercami, ponieważ każdy dziki kot w środowisku naturalnym musi jeść inne zwierzęta, aby uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Dzieje się tak, ponieważ nie mogą one wytwarzać pewnych składników odżywczych w swoim własnym ciele. Takim przykładem może być tauryna, której kot sam produkować nie może, w przeciwieństwie do np. krowy, której organizm taurynę wytwarza. Obligatoryjny mięsożerca nie oznacza jednak, że kot musi jeść mięso, kot musi pobierać wszystkie te niezbędne składniki odżywcze, które znalazłby w mięsie, co więcej koty żyjące z ludźmi mają dostęp do źródeł pożywienia, których nie ma żadne dzikie zwierzę. Żaden dziki kot nigdy nie złapał tuńczyka ani łososia i podobnie żaden dziki kot nie ma witamin dodawanych do żywności i dostępu do leków i opieki weterynaryjnej.

W latach 80. odkryto, że koty wymagają podaży tauryny i że większość diet dla kotów była niedostateczna i powodowała problemy z oczami i sercem ... i były to diety oparte na mięsie. Naukowcy szybko ustalili, że użycie syntetycznej tauryny, która jest chemicznie identyczna z tauryną występującą w mięsie, jest w stanie zapobiec rozwojowi jakichkolwiek problemów. Producenci zaczęli dodawać syntetyczną taurynę do karmy dla kotów i od prawie 40 lat jest ona używana w karmach dla kotów na całym świecie. Syntetyczna tauryna jest wegańska. Nie pochodzi od zwierząt. Krytyka wegańskiej karmy dla kotów bazująca na określeniu „obligatoryjny mięsożerca”, jest często mylnie opierana na kwestii „mięso kontra warzywa”. Krytycy mają tendencję do zakładania, że wegańskie po prostu oznacza „oparte na roślinach”. Nic bardziej mylnego. Karma wegańska dla kotów nie jest sałatką. To jest zbilansowane jedzenie dla kotów, zaprojektowane specjalnie dla nich, którego skład opiera się na wynikach badań naukowych nad żywienie tego gatunku prowadzonych przez 40 ostatnich lat. Standardy ustanowione przez FEDIAF[1] i AAFCO[2] mówią dokładnie, jakie odżywcze minimum musi zostać spełnione, by nasi pupile cieszyli się dobrym zdrowiem. Te minimalne standardy, to nie wytyczne dotyczące „przeżycia” osobnika a optymalne dla zdrowia poziomy składników odżywczych. Dokładnie na tych samych badaniach opierają się firmy tworzące skład karm mięsnych. Mięso nie jest jednoznaczne z białkiem a rośliny z węglowodanami, takie uproszczenie może wynikać jedynie z niedostatku wiedzy dietetycznej. Karma dla kotów Benevo spełnia te standardy i każde wymogi nakładane z urzędu na producenta w przeciwnym razie nie mogłaby być sprzedawana na terenie Europy. Karma Benevo jest obecna w Europie od 2005 roku
w ponad 30 krajach. Nie ma i nie było przypadku, by któremukolwiek kotu żywionemu tą karmą stała się choćby najmniejsza krzywda ze względu na brak wartości odżywczych w jego diecie.

Wszystkich zainteresowanych dietetyką zwierząt opartą o składniki nieodzwierzęce zachęcamy do zapoznania się z zawartością strony http://www.vegepets.info/ prowadzonej przez Profesora Andrew Knight'a [3] (BSc (Vet Biol), BVMS, CertAW, MANZCVS, DipECAWBM (AWSEL), DipACAW, PhD, FRCVS, SFHEA )
Z doświadczenia wiemy, że kupujący takie karmy traktują je jako urozmaicenie diety pupili i takie podejście do karm wegańskich promujemy.
Pierwotnie w pokarmie roślinnym koty nie odnajdą niezbędnej ilości witaminy A i tauryny, dlatego dostępne u nas karmy Benevo są wzbogacone o te kluczowe składniki. Taka zbilansowana karma urozmaicana lub stanowiąca urozmaicenie diety codziennej może sprawdzić się w przypadku alergii zwierzęcia na pewne składniki lub wybrane gatunki mięs dostępne w powszechnej sprzedaży.

Nie popieramy wprowadzania jakichkolwiek zmian w diecie zwierzęcia bez zasięgnięcia opinii lekarza weterynarii. Kluczowe jest dostosowanie karmy do indywidualnych potrzeb danego osobnika, będących wypadkową potrzeb płci, wieku, stanu zdrowia, upodobań smakowych.

Jakość niesprawdzonych karm mięsnych, które możemy dostać na polskim rynku jest wątpliwa i niestety wiele tych karm gorszej jakości może doprowadzić do problemów z układem moczowym i innych schorzeń. Cztery najlepsze na świecie mięsne karmy kocie (wg AAFCO 2019r.) są np. w Polsce w ogóle niedostępne. Kotów nie można karmić również samym mięsem. Zbyt duża podaż mięsa wiąże się u kotów z otyłością i chorobami nerek, u
psów dieta wysokobiałkowa może prowadzić do schorzeń skórnych. Diety oparte na surowym mięsie niosą ze sobą ryzyko narażenia zwierzęcia na kontakt z patogennymi drobnoustrojami. Samodzielne komponowanie posiłków mięsnych, mieszanych i roślinnych dla kotów, konsultowane jedynie na grupach w socjal mediach, niesie ze sobą ryzyko niedoborów kluczowych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu naszego zwierzęcia.

Każdy kto decyduje się na posiadanie kota, psa lub jakiegokolwiek innego zwierzęcia musi liczyć się z tym, że jego indywidualne potrzeby w związku np. z różnych schorzeniami mogą nagle okazać się zaspokojone wyłącznie przez określony rodzaj karmy lub bardzo drogie karmy specjalistyczne (też mięsne), tutaj nie ma miejsca na wewnętrzny konflikt światopoglądowy i oszczędność środków finansowych właściciela.

1FEDIAF – European Pet Food Industry Federation - Europejskie Stowarzyszenie Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych
2AAFCO - Association of American Feed Control Officials – Amerykański Związek Kontrolerów Żywności
3Profesor Adrew Knight
Profesor „Dobrostan zwierząt i etyka”, dyrektor i założyciel „Centrum Opieki nad Zwierzętami” Uniwersytetu Winchester
EBVS European & RCVS specjalista weterynaryjny w dziedzinie nauk o dobrostanie zwierząt, etyki i prawa; Amerykański specjalista weterynarii w dziedzinie dobrostanu zwierząt
członek Royal College of Veterinary Surgeons, członek australijskiego i nowozelandzkiego College of Veterinary Scientists
Starszy członek Brytyjskiej Higher Education Academy
Lista publiakcji: https://www.winchester.ac.uk/.../staff-profiles/knight.php

Z uwagi na możliwość niezamierzonego przeniesienia składników alergennych podczas procesu produkcji, przetwarzania lub pakowania, każdy z oferowanych produktów może zawierać śladowe ilości składników powodujących alergie lub reakcje nietolerancji takie jak: zboża zawierające gluten, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne, soję, mleko, orzechy, seler, gorczycę, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, mięczaki, łubin. Chyba że producent zadeklarował inaczej.

Opinie

Oceń 
2018-12-03

*

weganie powinni wiedzieć, ze koty to (niestety) typowi misozercy. Jesli jestes weganinem i karmisz kota zbozami to wiedz, ze robisz mu wielka krzywde . Czlowiek nie musi i nawet nie powinien jesc miesa, ale kot MUSI a przestawianie go na weganizm jest dla niego zabójcze

  • 3 z 6 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Karma dla kota na wagę 1 kg Benevo

Karma dla kota na wagę 1 kg Benevo

Napisz opinię

Inne produkty w tej samej kategorii:

realizacja: virtualmedia.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.